1pc Stir Blade Mixer Impeller for Lab Stirrer - Three-Blade Devise, 150mm Diameter, 16mm Inner Hole, Model XS-ZD-150-16
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
04
quantity
Product details
Category
Model: XS-ZD-150-16 Material: 304 stainless steelBushing height H: 15 mm/Blade length L: 65 mm/Blade thickness T: 3.0 mmTop wire size M: M8/Outer diameter D: 150 mm/Inner diameter d: 16 mmSleeve thickness C: 7.0 mm/Max. blade widest W: 21 mmNote:This blade doesn't include stir rod,Thank you.Model Number : XS-ZD-150-16Origin : Mainland ChinaClassification : Laboratory ClampMaterial : 304 Stainless steelDiameter : 150 mmInner hole diameter : 16 mmBlade length : 65 mmBlade thickness : 3 mmPackage : 1 pcs
  • Three-blade devise with a diameter of 150mm and inner hole diameter of 16mm, optimized for efficient mixing and stirring.
  • Blade length of 65mm and thickness of 3mm provides excellent performance in various mixing applications.